Jak powstają gry komputerowe?

Po długim dniu w szkole i klubie pozalekcyjnym w końcu wrócisz do domu. Poradzisz sobie z pracą domową, gdy zjesz zdrowy obiad. Kiedy wreszcie masz trochę wolnego czasu, złap się kontrolera i przygotuj się na wirtualną jazdę lub broń planetę przed inwazją obcych.

Granie w gry wideo to popularna rozrywka dla dzieci w każdym wieku. W przypadku większości dzieci podróż do gier rozpoczyna się w sklepie z grami wideo i kończy się na kanapie. Ale czy kiedykolwiek zastanawiałeś się nad całą pracą związaną z tworzeniem gier wideo, które kochasz?

Niektórzy postrzegają gry wideo jako proste zabawki elektroniczne, których tworzenie nie trwa długo. W rzeczywistości jednak najbardziej popularne współczesne gry wideo to złożone produkcje, które rywalizują z największymi letnimi hitami filmowymi stworzonymi przez hollywoodzkie wytwórnie filmowe. Gry wideo mogą trwać nawet rok lub dłużej!

Gry wideo mogły zacząć jako poruszające się po ruchomym punkcie na czarnym ekranie, ale dzisiejsze współczesne gry to interaktywne cuda, które przypominają filmy i pozwalają na skomplikowane rozgrywki w szerokim zakresie ustawień.

Każda współczesna gra wideo zaczyna się od opowieści. Niezależnie od tego, czy jest to symulacja wydarzenia historycznego, czy scenka fabularna w przyszłym świecie fantasy, historia napędza akcję gry wideo i tworzy silną więź między graczem a postaciami w grze.

Pisarze, artyści, projektanci i programiści muszą współpracować, aby stworzyć wszystkie części historii, w tym postacie, ustawienia, muzykę i inne dźwięki oraz możliwe ścieżki, jakie może zająć ta historia. W przeciwieństwie do filmów, które zawierają pojedynczą fabułę, gry wideo muszą uwzględniać wszystkie potencjalne ścieżki, jakie może zająć intensywna rozgrywka.

Dzisiejsi gracze oczekują podobnych do życia gier wideo o najlepszej możliwej grafice. Oczekuje się, że postacie będą poruszać się tak, jak robiliby to prawdziwi ludzie, a obiekty zwykle luźno podążają za prawami fizyki. Ustawienia muszą wyglądać jak prawdziwy świat … lub jakikolwiek sztuczny świat istnieje w grze wideo. Poziom szczegółowości, który muszą osiągnąć artyści i projektanci, jest trudny. Dlatego może zabrać ponad sto osób, aby stworzyć jedną grę wideo!

Po zaprojektowaniu wszystkich elementów gry wideo eksperci komputerowi muszą połączyć wszystko, aby działało skutecznie jako gra wideo. Wszystkie postacie, ustawienia, dźwięki i elementy rozgrywki muszą być zaprogramowane, aby bezproblemowo współpracować.

Programiści komputerowi muszą napisać miliony linii instrukcji języka komputerowego – zwanych kodami – które kontrolują wszystkie aspekty gry. Kod można zapisać w różnych językach komputerowych, takich jak C ++, Python, Visual Basic i Perl.

Jeśli myślisz o kontrolowaniu konkretnej postaci w grze, istnieje pozornie nieskończona różnorodność rzeczy, które możesz zrobić z tą postacią. Kod musi być napisany z uwzględnieniem wszystkich możliwych wyborów, które możesz wykonać ze swoją postacią. Każdy ruch, który wykonujesz, prowadzi do zmian w ustawieniu, a także do zupełnie nowego zestawu opcji do następnego ruchu. Złożony kod komputerowy kontroluje wszystkie te czynniki i sprawia, że ​​gra jest płynna dla użytkownika.

Gdy gra jest już prawie ukończona, wchodzi w fazę testowania, gdzie gracze testują każdy element gry, aby znaleźć i naprawić wszelkie błędy – zwane błędami – przed wydaniem gry. Po wydaniu gra jest dostępna dla ogółu społeczeństwa, a Ty możesz cieszyć się owocami tysięcy godzin spędzonych na tworzeniu gry!

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *